Haber

Organize suçlar elebaşı Fırat Delibaş ve 5 kişi gözaltına alındı

İstanbulTürkiye’de bu sabah düzenlenen operasyonda aralarında Nijerya uyruklu birini öldürmek de dahil olmak üzere çeşitli suçlardan çeşitli hapis cezalarına çarptırılan organize suç örgütü elebaşı Fırat Delibaş ile birlikte 5 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; Beyoğlu’nda bir dönem suç faaliyetlerinde aktif olarak yer aldığı iddia edilen ve organize suç örgütü lideri olduğu bilinen Fırat Delibaş’ın Nijerya uyruklu Paul Etin Usrifo’yu öldürmesinden 1.642 gün hapis cezasının alınmasının ardından, tutuklu yargılandığı mahkemece tutuklandı. kesinleşince, yakalanması için çalışma başlatıldı. Hakkında, ayrıca 2019’da ” İstanbul“Emniyet Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekiplerine görevlerini yapmamaları için direnmek” kabahatini işlediği gerekçesiyle 1 yıl 21 ay hapis cezasına çarptırılan Delibaş’ın Gümüş Panaroma’da kaldığı belirlendi. Esenyurt ilçesi Zafer Mahallesi’nde site.

Yurt dışına kaçmaya hazırlandığı belirlenen Delibaş, bu sabah düzenlenen operasyonda yakalandı. Bir süredir aynı adreste bulunan ve organize suç örgütüne üye olmak isteyen Cuma B., Şehmus D., Nevzat Y., Mehmet B. ve Efraim Y. de yakalandı.

Gözaltına alınan zanlılar, işlemleri yapılmak üzere Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Kaynak: ANKA / Güncel

sefaatlihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu