Haber

Kısaca Sakarya Üniversitesi’nden

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Basketbol Takımı, Üniversiteler Federasyonu 1. Ligine yükseldi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre SAÜ grubu, 19-23 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen Üniversite Sporları Federasyonu Bölgesel Lig Küme maçlarında oynadığı 5 maçı da kazanarak şampiyon oldu.

Balıkesir Üniversitesi Lojmanları’nda oynanan maçlarda mücadelesinden yılmayan SAÜ grubu, bu sonuçla Üniversiteler Federasyonu 1. Ligine yükseldi.

SAÜ Sportif Direktörü Recep Eren, maçta emeklerinin karşılığını aldığını belirterek, üniversite yönetimine şunları söyledi: Sporekibine teşekkür etti.

SAÜ ve Kontrollü Serbestlik Müdürlüğü Arasındaki Protokol

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ile Kontrollü Serbestlik İl Müdürlüğü arasında ulusal ve uluslararası projeler, eğitim faaliyetleri ve çeşitli çalışmalar için iş birliği protokolü imzalandı.

SAÜ İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile altyapısı oluşturulan Kontrollü Serbestlik İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan protokole, Rektör Prof. Dr. Hamza Al, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Sosyal Hizmet Şube Başkanı Yusuf Genç ve Kontrollü Serbestlik Direktörü Murat Zekeriya Demirbacak tarafından resmen imzalandı.

SAÜ’nün en değerli üç misyonundan birinin toplumsal bütünleşme olduğunu ifade eden Rektör Al, üniversite olarak kontrollü serbestlik kapsamına giren her konuda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Başsavcı Köse, denetimli serbestlik görevi kapsamına giren konuların toplumun ortak sorunu olduğunu, tüm kurumların koordinasyon içinde bu alana katkıda bulunmasının hizmetlerin etkinliğini artıracağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu