Haber

İsrail bölgeye paralı asker gönderdi: Haftada 4 bin euro

İsrail Gazze’de katliamlarına devam ediyor; Gidecek yeri olmayan Filistinlilerin sığındığı yerleri ayrım gözetmeksizin bombalıyor. İsrail ile Filistin arasındaki çatışma yoğunlaştıkça Tel Aviv paralı asker kullanmaya başladı.

İspanyol gazetesi El Mundo, Rusya-Ukrayna savaşında ön saflarda yer alan ve öldüğü sanılan paralı asker Pedro Diaz Flores Corrales ile röportaj yaptı.

HAFTADA YAKLAŞIK 4 BİN EURO

Pedro, cephede şartlarının iyi olduğunu ve önemli miktarda para kazandığını anlattı:

“Ben de ekonomi için, para için geldim. Çok iyi maaş veriyorlar, iyi ekipman sunuyorlar ve iş sessiz. Tamamlayıcı görevlerin dışında haftalık 3.900 euro.”

İspanyol paralı asker, Golan Tepeleri’nde görev yaptığını şöyle anlattı:

“Biz yalnızca Gazze Şeridi’ndeki silah konvoylarına veya İsrail silahlı birimlerine güvenlik takviyesi sağlıyoruz. Hamas’la doğrudan savaşmıyoruz, operasyonlara da katılmıyoruz.”

“BİRÇOK PARALI ASKER VAR”

İspanyol Pedro, bölgede kendisi gibi çok sayıda paralı askerin bulunduğunu belirtti. “Gazze ve Ürdün sınırındaki kontrol noktalarının güvenliğinden biz sorumluyuz.”söz konusu.

Geçtiğimiz aylarda Rusya, paralı asker Corrales’in öldürülmesi için 10 bin dolar teklif etmişti. Askerin adı bir reklam sitesindeki ölüm ilanında yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu