Haber

Başkan Sandıkçı: “Heyelan ve heyelan risklerini ortadan kaldırıyoruz”

Canik Belediyesi, ilçede şiddetli yağışların etkili olduğu bölgelerde meydana gelen heyelanların etki ve risklerini ortadan kaldırıyor.

Canik Belediyesi, kenti etkisi altına alan şiddetli yağışlar nedeniyle ilçenin farklı noktalarında meydana gelen heyelanları birer birer ortadan kaldırıyor. Vatandaşların ulaşımda herhangi bir aksama yaşamaması için büyük bir özveriyle çalışan Canik Belediyesi ekipleri, heyelanların kaldırıldığı bölgelerde yol temizleme, yol bakım ve onarım çalışmalarını hızla tamamlıyor. Canik Belediyesi’nin ilçede başlattığı geniş çaplı çalışma kapsamında ekipler, ilçede heyelan tehlikesi olan bölgeleri tesviye etmeye, olası heyelan riskinin önüne set çekmeye devam ediyor.

Canik Belediyesi’nden Ateşli Çalışma

Canik Belediyesi, geçtiğimiz günlerde kenti etkisi altına alan şiddetli yağışların ilk anından itibaren ilçede çalışmalarını sürdürüyor. İlçede şiddetli yağışlardan etkilenen bölgelere anında müdahale eden Canik Belediyesi ekipleri, ilçede şiddetli yağış nedeniyle meydana gelen heyelanları ortadan kaldırıyor. İlçede şiddetli yağışlardan etkilenen bölgelerde çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdüren gruplar, heyelanların kaldırıldığı noktalarda yol temizleme, yol bakım ve onarım çalışmaları yapıyor. Canik Belediyesi ilçe genelinde heyelan tehlikesi olan alanları tesviye ederek olası heyelan riskinin önüne geçiyor.

“Heyelan ve heyelan risklerini ortadan kaldırıyoruz”

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ilçede şiddetli yağışlardan etkilenen bölgelerde heyelan temizleme işlemlerinin devam ettiğini belirterek, “İlçemizde etkisini gösteren şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen heyelanları kaldırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde şehrimizde. Kırsal alanlarımızda belirli noktalarda oluşan heyelanları hızla ortadan kaldırıyor, heyelan nedeniyle zarar gören yollarımızı vatandaşlarımızın ulaşımda herhangi bir aksama yaşamaması için onarıyoruz. Heyelan riski olan bölgelere gruplarımızla birlikte müdahale ederek tesviye işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Heyelan ve heyelan risklerini ortadan kaldırıyoruz. Şiddetli yağışların etkisini ortadan kaldırmak için gruplarımızla yoğun bir şekilde çalışıyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu