Ekonomi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Araçlarını Denetliyor

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları, ticari taksiler ve okul otobüslerinin kontrollerini artırdı. Vatandaşların güvenli ve konforlu ulaşım hizmetlerinden yararlanabilmesi için araçlar; ruhsat, fiyat tarifeleri, yolcu sayıları ve belgeler incelendi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi okullarının açılmasıyla birlikte; Toplu taşıma araçları ve ticari taksilerin kontrolleri artırıldı. Vatandaşlar; toplu taşıma hizmetleri; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Başkanlığı Ulaşım Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kişilerin hizmetlerden hızlı, güvenli ve konforlu bir şekilde faydalanmasını sağlamak amacıyla; Toplu taşıma araçlarının, ticari taksilerin, işçi ve okul otobüslerinin mevzuata uygun çalışmasını sağlamak amacıyla kontrol ve denetimleri rutin olarak gerçekleştirmektedir.

Büyükşehir Belediyesinden alınması zorunludur; Ehliyet ve servis araç özel izin belgesi, fiyat tarifeleri, araçların araç belgesinde kayıtlı sürücü tarafından kullanılıp kullanılmadığı, klimaların çalışıp çalışmadığı, fazla yolculu sefer tarifeleri kontrol edildi. Ayrıca araçların Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen kurallara uyup uymadığı da kontrol edildi. Ulaşım Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri kontrollere devam edecek. – BALIKESİR

haberrefahiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu