Haber

Bakan Akar sıfır noktasından açıkladı

ANKARA (İGFA) –Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sınırın sıfır noktasında incelemelerde bulunurken, gündeme ilişkin açıklamaları bakanlığın resmi internet sitesinde de paylaşıldı.

Suriye’nin kuzeyindeki Bahar Kalkanı ve Zeytin Dalı harekat bölgelerinin desteklendiği Kumlu Üs Bölgesi’ne giden Bakan Akar, inceleme ve incelemelerde bulundu, faaliyetlerle ilgili komuta binasında brifing aldı.

Daha sonra Bakan Akar, komutanlarıyla birlikte üs bölgesinde bulunan bir kamyonetin kasasına binerek birlikte seyahat ettiği birliği inceledi.

Silahların bakımını yapan komando bölüğüne giden Bakan Akar, şirketin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. “Göreve hazır mısın?” diye sordu. Komandolar hep bir ağızdan Bakan Akar’a “Biz her zaman hazırız!” dedi. cevabı verdi.

Gözetleme kulesine giderek sınır bilgisi alan Bakan Akar, sınırları gece gündüz gözetleyen yerli ve milli üretim Dragoneye (Dragon Eye) Elektro-Optik Sensör Sistemi ve sınır güvenliğine yönelik faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Hudut Birliği’nde yapılan inceleme ve denetimlerin ardından gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Bakan Akar, Danimarka’da Kuran’a ve Türk bayrağına yapılan saldırıyı barbarlığın, alçaklığın ve tiksindirici davranışın büyük bir örneği olarak nitelendirerek, “Bu kesinlikle suçtur” dedi. insanlığa ve nefrete karşı “Bunu asla kabul edemeyiz” dedi.

Bakan Akar, bu tür nefret söylemlerinin giderek yaygınlaştığına işaret ederek, “Bu, insanlığa karşı son derece utanç verici bir davranıştır. Bunu şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Hiçbir şekilde ifade özgürlüğü ile açıklanamaz. Müsamaha gösterilmesi, insanlık ve nefret suçuna ortak olmak demektir.NATO müttefikimiz olan veya olmaya aday olanların bu konularda daha duyarlı olmaları gerektiğini, gereğini bir an önce yapmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim. bu eylemi gerçekleştiren canlıların gerekli önlemleri almaları ve medeni ülkelerde alınan önlemlerin benzerlerini almaları gerekir.”

BAKANLIK ADAYLIĞINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından “Suriye’den Türkiye’ye hakikat mülteci akını” olduğu iddialarının gündeme geldiğini hatırlatan Bakan Akar, milletvekili adaylığıyla ilgili çıkan haberlere ilişkin de, “Mehmetçik’le birlikte kışladayız. Bunlar siyasi değerlendirmelerin yapılacağı yerler değil, “Siyasi bahisler yeri geldiğinde başka yerlerde tartışılır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu