Teknoloji

Arap Kılığına Dönen Apple Arabası İçin Apple’dan Yeni Patent: Kemere Bilgi Ekranı Ve Işık Katmak İstiyor

Apple’ın uzun yıllardır sürücüsüz araç projesi üzerinde çalıştığı söyleniyor. Geçen sene bile şimdilik elma arabasıHatta adıyla anılan projenin geçtiğimiz günlerde şirketin aracı geliştirmeye devam ettiği ve tanıtımını 2026’ya ertelediği iddia edilmişti.

Proje hakkında resmi bir açıklama ve doğrulama yapılmazken, bugün teknoloji devi tarafından yapılan bir patent başvurusu ortaya çıktı. Patent, Apple’ın araçlarda güvenlik için büyük değer taşıyan emniyet kemerlerine değerli yenilikler getirmek istediğini gösterdi.

Apple, emniyet kemerinizi taktığınızda kapanan bir ışık ve bilgi ekranı koymak istiyor

Yeni alınan patente göre Apple, emniyet kemeri tokasına sahip. aydınlatma getirmek; bilgileri göstermek için bir ekran eklemeyi bile düşünüyor. Bu aslında şirketin emniyet kemerleriyle ilgili ilk patenti değil. 2019 yılında Apple, kayışlara medya kontrollerinin ve hoparlörlerin eklenebileceğini gösteren bir patent aldı.

Bugünkü gösteri, şirketin farklı şeyler planladığını gösterdi. Patent gerçeğe dönüşürse yine klasik kemerlerdeki gibi büyük kırmızı bir düğme olacak; ama bu düğme Kemeri bağladığınızda ışık sönecektir. Yani Apple Car gerçekten çıkarsa, arabaya bindiğinizde kemerin üzerindeki kırmızı ışığı göreceksiniz. Fişi prize taktığınızda bu ışık sönecektir. Apple’ın kemer tokasına “Press” yazan bir bilgi ekranı eklemek istediği de çizimlerden görülebiliyor.

Bu formda şirket, özellikle gece arabadayken kemerin bulunmasını veya kimin hangi tokayı takması gerektiğini anlamayı şart koşuyor. kolaylaştırmak Ne istediğinizi varsayabiliriz. Tabii birden fazla patent başvurusunda olduğu gibi bunun da gerçekleşmeme ihtimali var. Benzer bir atılımı daha önce Skoda’dan da gördüğümüzü ekleyelim. Araba devi, sürücüleri bilgilendiren ışıklı kemerlerini birkaç yıl önce tanıtmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu