Haber

Akşener, Ali Yeşildağ’ın iddiaları için Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi: Bana doğru olmadığını söyleyin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski koruması Hasan Yeşildağ’ın kardeşi Ali Yeşildağ’ın yayınlanan videoda ortaya attığı iddialar sosyal medyada tartışma yarattı.

“BU İDDİALARIN DOĞRU OLMADIĞINI AÇIKLARSANIZ”

Manisa’daki mitingde konuya değinen ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenerek, “Bizi mezara gömeceğinize milletimize böyle bir iddianın doğru olmadığını söyleyin” dedi.

YEŞİLDAĞ AİLESİNDEN “YALAN VE İFTİRA” AÇIKLAMASI

Ali Yeşildağ’ın iddialarına ilişkin Yeşildağ Ailesi tarafından bugün yapılan yazılı açıklamada; 5 Mayıs’ta sosyal medya platformlarında FETÖ firari Cevheri İnanç’ın YouTube ve Twitter’da yasa dışı, böbürlenen ve iftira niteliğinde bir yayın yaptığı belirtilmişti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 14 Mayıs’ta seçime gittiği hatırlatılan açıklamada, “Bu süreçte terör örgütleri tarafından seçimleri etkilemek amacıyla çeşitli açıklama ve videoların paylaşıldığı kamuoyunun malumudur.”

“FETÖ BU VİDEO İLE GÖRDÜĞÜ YARDIMIN CESARETİNİ ÖDEMEYE ÇALIŞIYOR”

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bu yayınların tamamının suçlu ve suçlu olarak nitelendirilecek kişiler seçilerek yapıldığı bilinmektedir. Ali Yeşildağ’ın Yeşildağ ailesinin bir ferdi olarak ailemizle hiçbir organik bağı yoktur ve kendisi halen Bursa, Ankara ve İstanbul mahkemelerinde ‘silahla yağma’ suçundan yargılanıyor, ‘yağma’, ‘kasten öldürme’, ‘kasten adam öldürme’, ‘iftira’ vb. suçlardan aldığı cezalardan aranıyor. şu ana kadar yakalanmadığını belirterek, “Terör örgütünün yardımıyla kaçıyor ve bu görüntüyle diyetinin bedelini ödemeye çalışıyor. Ailemizin bazı fertlerine karşı yıllardır beslediği kin ve öfke, ailemizin şeref ve haysiyetini zedeleyen yaşam tarzı nedeniyle kopan bağları ile birlikte onu terör örgütlerinin maşası haline getirmiştir.”

“GEREKLİ YASAL DÜZENLEMELERE UYGULANACAĞIZ”

Açıklamada, yurt dışında kaçak FETÖ mensubu Cevheri Güven’in sosyal medyada Türkiye ve kamuoyunun da yakından tanıdığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında iftira niteliğinde yayınlar yaptığı belirtildi. “Ali Yeşildağ’ın tıpkı bu örgüt üyesi gibi olan ve tamamen saçmalık ve iftiradan oluşan görüntülerinin kamuoyunda algı oluşturmak amacı taşıdığı anlaşılmaktadır. Yine FETÖ terör örgütü ve daha birçok FETÖ terör örgütü.” İlgili hesaplardan peş peşe yayımlanması bunun açık bir göstergesidir. Bilinen tüm bu gerçekler ışığında FETÖ terör örgütü menşeili, tasarım amacı taşıyan iftira ve iftiraların yayınlanmasından dolayı derin bir üzüntü içindeyiz. seçim arifesinde ailemiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti siyaseti ve seçimleri. Yayın ve yayınlarla ilgili tüm yasal haklarımızı gizli tuttuğumuzu ve gerekli yasal yollara başvuracağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu