Haber

AK Parti’nin seçim manifestosu açıklandı

AK Parti Kongre Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek Seçim Bildirgesi Tanıtım Toplantısı ile açıldı.

“Türk Yüzyılı İçin Gerçek Belediyecilik” başlıklı tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

HER SEÇİM YENİ BİR TARİHİN BAŞLANGIÇ NOKTASIDIR: Sözlerimin özellikle bu çatı altında farklı bir geleceğe, farklı bir doğuşa vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Toplantılarımızı yaptığımız AK Parti Genel Merkezimizin ek binasının hayırlı olmasını diliyorum. Bu binanın partimize kazandırılmasında emeği geçenleri canı gönülden kutluyorum. Aslında her seçim yeni bir tarihin, yeni bir dönemin başlangıç ​​noktasıdır. Demokrasiyle yönetilen ülkelerde seçimler, halk adına ülkenin yönetilmesinden sorumlu olan iktidarın en değerli meşruiyet kaynağıdır. Elbette ülkemizde geçmişte demokrasiyle bağdaşmayan açık oylama ve örtülü sayım ile seçimler yapıldı. Bugün 28’inci dönemine giren Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yeni dönemi, çok partili hayata geçişin ardından yapılan seçimlerle oluştu. Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçtiği 2018 yılında yapılan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri, ülkemizde değerli bir tarihi noktada yerini almıştır. Çok partili hayata geçişin ardından ilk kez 1950 yılında yapılan yerel seçimler bugüne kadar 14 kez tekrarlandı. İnşallah bu yerel seçimleri demokrasi şöleni içinde gerçekleştireceğiz.

(HABER MERKEZİ)

lapseki-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu