Haber

13 yaşındaki erkek çocuk, aile bütçesine katkı sağlamak için bayram yerine serada çalışıyor

– Akranları bayramı kutlarken, o serada aile bütçesine katkıda bulunuyor.

ANTALYA – Antalya’nın Serik ilçesinde 13 yaşındaki erkek çocuk, yaşıtları gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak yerine serada karpuz hasadını çalışarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yurdun dört bir yanında çocukların katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlanıyor. Bazı çocuklar aile bütçelerine katkıda bulunmak için günü çalışarak geçirdiler. 13 yaşındaki Abdülkadir Çiftçi, Serik ilçesinde ailesiyle birlikte bir serada karpuz hasadı yapıyor. Çiftçi, seralardan topladığı karpuzları tek başına kamyon kasasına ayırıyor. Kendisine atılan karpuzları havada yakalayıp kamyona yükleyen Çiftci, okula gitmek istemiyor ve ailesinin geçimine katkıda bulunuyor.

“Ben okumak istiyorum”

Tatil yeri yerine serada bulunan Abdulkadir Çiftci, “13 yaşındayım karpuz işi yapıyorum. Okumadığım için bu işi yapıyorum ama pişmanım. Günlük 300 lira kazanıyorum. Ayrıca ot temizleme ve karpuz işine gidiyorum babamın tanıdığı insanlarla bu işi yapıyoruz siz okumadınız biz okumadık buralara geldik diyorlar. Hakim, savcı ya da avukat olmak için tekrar okula gitmek istiyorum’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu